top of page

Kale Kilit Stant

Sektörde 50 yılı aşan tecrübesi,  kaliteden taviz vermeyen üretim anlayışı, dinamik ve güçlü yapısı ile bilinen Kale Kilit için sınırları zorlayan bir stant tasarladık.

Müşteri

Kale

Yıl

2017

Kategori

Yapı

İşin Kapsamı

Fuar Stant

Hedefimiz, Kale Kilit’in güçlü tarihi ve sektördeki öncü kimliği

ile çağa ayak uyduran ve dijitalleşen gelişimini uyum içinde

bir bütün olarak ele almaktı. Bu doğrultuda yola çıkarak, insanlara

çevreleyici, korumacı bir his uyandırmak için standın hem

dış çerçevesinde hem de iç aksesuarlarında modern çizgilerle

meş kullandık. Koyu renklerle güçlü ve oturaklı yapısını

temsil ederken, ahşap ve metal aksesuarlarla destekleyerek

modern trendlerdeki hakimiyetine de vurgu yapmak istedik.

Ayrıca standın arka duvarı için tasarlanan kutu şeklinde bloklarda,

bir açıdan bakıldığında güveni temsil eden huzurlu bir

aile tablosu görünürken diğer açıdan bakıldığında Kale Kilit

amblemi yer alacak şekilde bir tasarım planladık.

Stand içerisinde bir kaç b.lümde birbirinden farklı ama tamamlayıcı

fikir kullanmayı seçtik.

Öncelikli olarak, standı ziyaret eden misafirler için toplantı yaparken keyifli vakit geçirebilecekleri şık bir cafe bölümü tasarladık. Servis alanını da bu alanın yanında konumlandırmaya özen gösterdik. Masalarda bulunan ekranlar yardımıyla da toplantı esnasında ürünlerle ilgili içeriklerin ve reklamların dönerek bir pazarlama algısı yaratmasını amaçladık.

Ayrıca masaların arasında konumlandırdığımız mesh bölümlerde stant ziyaretçilerinin dilek anahtarları asmasını planladık. Böylelikle biraz daha pozitif enerji katan, gülümseten bir alan yarattık. Bu bölümün hemen yanında bulunan VIP toplantı odasını yalnızca önemli misafirler geldiğinde kullanılacak, misafirlerin sıkılmadan konuşabilmeleri için açık bir alan olarak tasarladık. Dışarısında bulunan meshler yardımıyla da standı gezen misafirlerin içeri girmemeleri için özel bir alan hissi uyandırdık. 

Hemen orta bölümde her birine ayrı ayrı aydınlatma sağlanan totemlerde farklı ürün gruplarının sergilenmesini planladık. Bu bölümün hemen solunda 3 adet cam duvarlı oyun alanı tasarladık. Böylelikle standa gelen ziyaretçiler için hem merak uyandıracak, hem de daha çok vakit geçirmeleri sağlanacak.

İlk oyunumuzda; çok sayıda kutu ve bunları açan anahtarlar olmasını düşündük. Kronometre ile bir dakika içerisinde doğru anahtarı ve kutuyu bulup hediye kazanmalarını sağlayacağız. Böylelikle farklı tipteki mekanik kilit sistemlerinin tanıtımını sağlamış olacağız. 

İkinci oyunumuzda; ekranda ya da tahtada Kale Kilit tarafından hazırlanan bir sayı tahtası olacak. Diğer duvardaki ekranda cevabı sayılardan oluşan bir soru belirecek. Bu sorunun cevabını

da yine kronometre eşliğinde sayı tahtası ya da ekranı üzerinde işaretledikten sonra dijital kilit sistemine sayıyı girerek kutuyu açacak ve hediyesini kazanacak. Oyun duvarının arkasında dijital kilit sistemlerinin açıklamaları yer alacak.

 

Üçüncü oyun duvarımızda ise panel üzerinde bulunan tokmağı kronometre bitip alarmı çalıştırmadan doğru yolu izleyerek oyunu tamamlayan hediyesini kazanıyor olacak şekilde tasarladık.

Tasarlanan bütün oyun duvarlarının arkasında  açıklamalar yer alacak. Ayrıca dışarıdan da standın yanından geçen ziyaretçilerin görebileceği bir tarih köşesi düşündük. Bu bölümde ilk defa üretimi yapılmış tarihi ürünler tarihleri ve açıklamaları ile sergilenecek. Bu sayede, hem Kale Kilit’in kurumsal renklerini ve güçlü yapısını, hem de modern çizgisini bir araya getirmiş her bir bölümde farklı bir fikir sunan bir stant tasarlamış olduk.

bottom of page