top of page

Atlas 1948
Açık Anı Çağrısı

Türkiye'nin tarihi sinemalarından birisi - hatta öncülerinden olan Atlas 1948 Sineması'nın Anılar'ına ortak olan bir görsel konsept yarattık. 

Müşteri

Atlas 1948 Sineması 

Yıl

2022

Kategori

Sinema, Müze, Eğlence

İşin Kapsamı

Konsept

İllustrasyon

Afiş

Projenin inceliklerle dolu "Brief"in den alıntılar yaparak, işin bizim için ne kadar anlamlı ve özel olduğunu  gösterelim:

"Açık Anı Çağrısı

İstanbul Sinema Müzesi, Atlas 1948 Sineması’nda biriktirdiğiniz anıları dinlemek istiyor!

Atlas 1948 Sineması, mekanın kullanım pratiklerini daha etkili biçimde anlamlandırmak için burada edinilen deneyimlere odaklanıyor. İlk filminizi burada izlemiş ya da ilk patlamış mısırınızı burada yemiş olabilirsiniz. Atlas 1948 Sineması’nın İstanbul kent kültürünün önemli bir parçasını oluşturduğuna inanıyoruz.

Kenti oluşturan ve çeşitliliğini ifade eden her bireyin burada deneyimlediği anıları önemsiyoruz. Hem kendinizi hem kenti keşfederken yolunuzun buradan geçtiğini biliyoruz. Bizimle Atlas 1948 Sineması’nda daha önce yaşadığınız herhangi bir anıyı paylaşmakta özgür hissedin. Kolektif hafızadaki yerinizi azımsamayın ve bu açık çağrıyla birikecek anılarla neler yapabileceğimizi göstermemize izin verin. 

 

Paylaştığınız anılar için Atlas 1948 Sineması’nın armağan ettiği film biletini almayı unutmayın."

Projenin her aşamasında ayrı keyif aldığımız bu afiş çalışmasında modern, minimalist bir illustrasyon çizgisiyle ilerlemeyi daha uygun bulduk. Sıcak ve insanı içine çeken mutlu bir anı girdabıyla, Atlas 1948 müşterilerini harekete geçirmeyi hedefledik. 

bottom of page