top of page

AA Arch.

Sahibi olduğu Ada Mobilya ve Ada Yapı’nın 35 senelik geçmişinde sayısız konut ve mekana imza atan Mimar Ali Somer ile Academie Royale des Beoux-arts de Bruxelles’de Interior Design eğitimini tamamlayan ve 25 yıldır mesleğini icra eden Ayşe Torfilli’nin, birikimlerini aynı çatı altında toplayarak kurduğu AA Architecture Decoration Accessories, için yeni bir kurumsal kimlik tasarladık. 

Müşteri

AA Architecture | Decoration | Accessories

Yıl

2022

Kategori

Mimari, Dekorasyon, Aksesuar

İşin Kapsamı

Araştırma

Kurumsal Kimlik

Markalaştırma

UI&UX

Website

Bizim için belki de en güzel deneyim sektörün içinde kendi alanlarında birinci sınıf iş yapan, bilgisi, görgüsü ve deneyimi ile onlardan bir şeyler öğrendiğimiz müşterilerimiz.

 

Kurumsal kimlik çalışmalarına başlamadan önce Ali Somer ve Ayşe Torfilli ile AA Architecture | Decoration | Accessories markasını anlatan kavramlar üzerine yoğunlaştık. Felsefelerini ve tarzlarını; "Estetik, gusto, kalite, eklektik yaklaşım, zamansız mekân, sürdürülebilirlik" gibi kavramlarla ifade eden Ali Somer ve Ayşe Torfilli için isimlerinin ilk harflerinden yola çıkarak kurdukları şirketleri için eşsiz bir logo tasarladık. Oluşturduğumuz logoya Ayşe Torfilli'nin gustosuyla, Ali Somer'in yaratıcı mimari anlayışını birleştiren rasyonel bir anlam yükledik.  

Günümüzün modern dünyası için gerekli gusto ve eşsiz mimari çözümleri sunan AA Architecture | Decoration | Accessories için tasarladığımız kurumsal kimlik kapsamını; Logonun kullanım alanları, renk paletleri, kartvizit, antetli, zarf, A4 dosya, fatura evrakları, sunum, tabela ve ambalaj gibi ürünler oluşturuyor.

 

Dijital tasarımlarda ise WEB sitelerini, mail imzalarını, sosyal medya için profil ve kapak görsellerini tasarladık. 

Tasarladığımız kurumsal kimlikte detayların minimalist çizgi dışına çıkmasına izin vermedik. En yalın grafik anlatım yollarını seçerek logonun gücünü her zaman ön planda tuttuk.  

AA Architecture | Decoration | Accessories'in WEB site tasarımında da UI&UX tasarım anlayışını benimsedik. Kullanıcı deneyimine uygun bir UI tasarımla birlikte kurumsal kimliği en iyi yansıtan güçlü grafikler hazırladık.

Kimliğe uygun renkler seçerek, modern çizgiler ve görsel olarak ziyaretçileri etkileyen minimalist grafikler oluşturduk. Kolay okunduğu kadar ifadesi de güçlü trend fontlar seçtik. Ziyaretçiyi yönlendiren kullanışlı alanlar yarattık. Masaüstü ve mobil cihazlarda duyarlı çalışması için bütün gerekli bütün testlerimizi yaptıktan sonra AA Architecture | Decoration | Accessuar'ı dijital dünya ile buluşturduk.